ip tv kanal atlama sorunu Için Adım Haritaya göre Yeni Adım

İşten yorgun yorgun eve geldiniz. Oturup biraz TV izleyip dinlenmek istiyorsunuz. Ancak izleyebileceğiniz tek izlence bulamadınız. Her hangi büyüklüğünde intihap yapabiliyor, kanallar arası gezebiliyor olsanız da izleyebilecekleriniz oldukça sınırlıdır okunuşu programları başlangıçta kaydetmedikçe, tek neşriyat esnasında yakaladıklarınızı izleyebilirsiniz. TV izlemek, Web’de göz gezdirmek gibi bir nesne olsaydı henüz bol gerçekleşemez mıydı, bu durumda gözlemek istediğin programı seçebilirdiniz. Bu, “isteğe sadık olarak” TV programları sunmak yoluna internet teknolojisini kullanan IPTV’nin Internet Protokol Televizyonu vaatlerinden biridir. Bu düzen kesinlikle çalışır? Bize hangi gibi faydalar getirmektedir? Yayıncıların ve telefon şirketlerinin bu yeni hizmetleri yollamak yoluna karşılaşacakları zorluklar neler olmaktadır? Hadi daha yakından bakalım!

Bir TV gözlemcisinin bakış açısından, IPTV aslında çok kolay aynı şekilde çalışmaktadır. Evinize müşterek kurgu anteni, kimse) çanağı yahut fiber gözlükçü kablo ile gelen duyurulan sinyalleri ile TV programlarını başlamak yerine onları sadece internet bağlantınız aracılığıyla videoteyp akışı halinde alıyorsunuz internetten indirdiğiniz ve yalnız çabucak aynı anda oynatabildiğiniz videolar gibi. Muhtemelen 10 Mbps’e büyüklüğünde olan internet irtibat hızınız ehliyetli olmayacaktır. 10 ile 100 Mbps arasında birleşik internet hızı ile izleyebileceksinizdir. TV programlarını bilgisayarınızda yahut takım üstü tek kutu ile TV’nizde izleyebilirsiniz. Bu kutu internet bağlantınız ile var olan televizyon alıcısı alıcınız arasında tek türlü bağdaştırıcı görevi görerek, gelen sinyalleri çözümleyerek TV’nizde internet programlarını görüntüleyebilmenize olanak sunmaktadır.

Bir yayıncı veya telefon şirketi açısından IPTV azıcık henüz karmaşıktır. Kullanılmasını istediğiniz tümsek videolar yoluna gelişmiş bir depolama sistemine ve insanların istedikleri programları seçmelerine izin veren web stili sadece arabirime ihtiyacınız bulunmaktadır. Bir izleyici bir programı seçtikten sonra, video dosyasını evirtim için yaraşır eş biçimde kodlamak, şifrelemek salt tediye yapan kişilerin şifresini çözebileceği şekilde, reklamları yerleştirmek mahsus okunuşu ücretsiz programlarda okunuşu internette tek kişiden gizil olarak binlerce ya da milyonlarca kişiye aynı anda müşterek nesne göndermek, aktarımı sahip olmak gibi bir hayli yapılması gereken emek bulunmaktadır. Ayrıca, baki faziletli kaliteli aynı videoteyp aktarımı sağlamak maksadıyla bunu nasıl yapmanız gerektiğini hesaplamanız gerekir.

IPTV Çeşitleri

IPTV genelde tepesi değişik türde sunulmaktadır. İlk türlü okunuşu muhtemelen esasen kullandığınız bir yol olan isteğe vabeste videoteyp bayağı verilir. Netflix çevrimiçi bir kez dizi-film sitesi gibi birleşik hizmetle, bağlı olmak istediğiniz benzer TV programı, diziyi veya filmi seçersiniz, parasını öder okunuşu izlersiniz. Dünyanın henüz girişimci TV yayıncılarının bazıları çeşidinden farklı bir kez IPTV türü sunulmaktadır. İngiltere’de BBC British Broadcasting Corporation, geçen haftaki programlarını BBC iPlayer ünlü yalnız web tabanlı videoteyp oynatıcı kullanarak çevrimiçi ağıl getiriyor. Bu tür hizmetlere bazen çağ kaydırmalı IPTV denir, çünkü sizin düşüncesince mütenasip eş zamanda sıradan, düzenlenen yayınlar izliyorsunuzdur. Üçüncü cins IPTV, izlenmekte olan yaşayan TV programlarını internet üzerinden yayınlamayı gerektirir; bu nedenle canlı IPTV veya iplik simülasyon yayınları da denilmektedir. IPTV’nin ekstrem formel de bilgisayarınızı kullanarak alelade müşterek web tarayıcısı ile veya daha kazançlı nitelik düşüncesince benzer seki üstü kutu ve normal benzer dijital TV kullanarak çalışabilir. Her üçü okunuşu evet kamusal internet üzerinden ya da temelde aynı şekilde çalışan benzer özel tuzak üzerinden örneğin telefonunuz ve internet servis sağlayıcınızdan çalışabilmektedir.

Kişiselleştirilmiş etkileşimli TV

Geleneksel TV yayını, bilginin yegâne yönlü çoklu iletişimi anlamına gelir, ancak televizyon okunuşu videoları internetle birleştirmek, bilginin her iki yönde aktığı çok henüz etkileşimli birleşik eksperyans sunma olanağını sunmaktadır. Şimdiye denli insanların TV kabiliyet veya şarkı yarışmalarında beğendikleri kişilere arkadaş zamanlı rey verebildiklerini gördük ancak gelecekte TV programlarının çevrimiçi olarak yayınlandığı ancak yerde, izlediğimiz programlara çok henüz gereğinden katılım bekleyebiliriz. aynı sunucu, müşterek stüdyoda birkaç taraf kişiden oluşan dinamik bir kitleyle ele vermek yerine, çabucak mazi bildirim gönderebilecek binlerce yahut milyonlarca hayat dolu bir kitleyle konuşabilecektir. İzleyen herkes soruları sorabilir okunuşu sunucunun cevap vermesini bekler. Veya ihtimal de, TV şovlarının nasıl ilerlemesini istiyorsak o yönde rey kullanabilir okunuşu programın akışını değiştirebiliriz. evet da fazla sayıda natif sonlu filmler okunuşu diziler yoluna profilimize yakışır yahut seçtiğimiz sonu izleyebileceğiz.

IPTV elbette Çalışır?

Geleneksel TV ile programlar radyo dalgalarına dönüştürülerek bu siteye bakın yayınlanır ve havadan evdeki benzer roman antenine gönderilir. Anten, dalgaları yeniden cazibe sinyallerine dönüştürür ve TV setiniz ün ve hayalet üretmek için onları çözer. Peki, IPTV nasıl çalışır?

Canlı programlar yayınlanırken evirtim halinde verilir, ancak önceden kaydedilmiş programlar okunuşu filmler isteğe vabeste olarak seçilip akışa açılacak şekilde depolanmalıdır. birtakım VOD hizmetleri, sağladıkları programların sayısını depolama alanının kifayetsiz olduğu düşüncesince sınırlandırır, ancak bu onların hizmetinin genel bant genişliğini okunuşu internet üzerindeki etkisini sınırlamanın ancak yoludur. Örneğin, BBC, kullanmakta olduğu iPlayer’da şimdiye ölçüsünde üretilen her programı amade olarak sunsa, İngiltere’nin bütün internet izole bant genişliğinin stratejik tek kısmı, televizyon alıcısı dizileri ve şovları akışa sokarak gizil olarak şebekeyi veya başka her çeşit safi trafiğini tehlikeli birleşik şekilde yavaşlatabilecekti.

Öncelikle, TV programı evvelce kaydedilmiş evet da sadece videoteyp kamerayla etkili olarak yakalanan, internet protokolünü kullanarak paket olarak teslim edilebilecek bir kez sayısal formata dönüştürülmelidir. Bazen otantik program doğrusu dijital formatta olacaktır; bazen dijital biçime dönüştürmek ayrılmış fazladan aynı el işi analogdan sayısal dönüşüme yokluk duyan ölçünlü aynı eş TV görüntüsü SD biçimi olarak bilinir biçiminde olacaktır. meri bant genişliği kısıtlamaları ile videoların sıkıştırılması daha değersiz dosyalar haline getirilmesi gerekmektedir. böylelikle arabelleğe almadan sorunsuz akışı sağlamaktadırlar alıcı, gelen paketleri oluştururken periyodik gecikmeler oluşturabilir. Pratikte, programların MPEG2 yahut MPEG4 formatında kodlanmış olduğu anlamına gelir.MPEG4, mümasil izole bant genişliğinde fazla daha nitelikli görüntü burada aktarımı sağlayan tanınmayan müşterek videoteyp sıkıştırma biçimidir. SD yayınlarını aktaran MPEG2 sıkıştırma tekniğinin yarısı ölçüsünde izole bant genişliği kullanır. İşlem tamamlandıktan sonra, reklamlar eklenmelidir okunuşu bilgiler şifrelenmiş olmalıdır.

Bir web sitesine kaynak attığınızda, iki bilgisayar arasında yaya yalnız irtibat oluşturursunuz; sonunda biri diğerinden bilgileri “çeker”. Bilgisayarınız istemci, geçindirmek istediğiniz web sitesine yanıt gelen bir kez iplik adresine aracısız bağlanarak, diğerinden, çoklukla çok daha etkili benzer bilgisayardan sunucu malumat çeker. İstemci okunuşu sunucu arasında, istemcinin aradığınız sayfayı oluşturmak özgü gereken dosyaları sunucudan dileme ettiği kısaca mevkut ve kesikli müşterek mülakat yapar. Sunucular çoğunlukla fazla şiddetle ve güçlüdür, sağlam çok istemci bu sayede aynı anda çok az rötar ile bilgileri indirebilir. Bu birebir iplik angajman şeklidir. sessiz noktalı iplik bağlanak biçimsel olarak bilinir.
Ancak, videoteyp akışları onları indirirken sadece özge yandan video programları gelen akışı oynatır kelam ekonomik olduğunda, istemciler, sunucudaki kabul edilemez gecikmelere ve arabellek oluşturmaya sebep olan fazla henüz ziyade ve eşzamanlı müşterek yük bindirir. Dolayısıyla, akışla birlikte, her sadece paketin sunucudan salt benzer sefer çıktığı, ancak aynı anda birçok ayrımlı yere gönderildiği IP çoklu yayınlama olarak malum ayrımlı aynı türlü indirme işlemi kullanılır; teorik olarak, bu tek sunucunun birçok istemciye hiç müşterek istemciyle olduğu genişliğinde basitçe daha fazla bilgi bilgi gönderebileceği anlamına gelir. Böylece, 1000 kişinin tamamı internet üzerinden aynı anda acun Kupası finalini izliyorsa, IP çoklu yayınlama kullanarak 1000 müşteriye aynı anda sunucudan gönderilen biricik birleşik videoteyp paketi akışı olacaktır. Aynı TV sağlayıcısı eşzamanlı olarak birleşik paradigma bölümü sunuyorsa okunuşu 1000 kişiden buraya tıklayın bazıları bunu görmek için “kanalları değiştirmeye” değişmeyen verirse, atom) sadece şekilde bir iplik çoklu neşriyat grubundan diğerine geçip farklı tek video akışı almaya başlarlar.

İnternet sunucularının çevre çapındaki coğrafik konumları farklı ülkelerdeki kullanıcılara eşit derecede görev vermeyi zorlaştırmaktadır. Bu nedenle IPTV sağlayıcıları aynı verilerin kopyalarını tutan, içerik tevzi ağları olarak bilindik sunucularda sıklıkla senkronize edilmiş, yer çapında ağlar kullanır; böylece Amerika müttehit Devletleri’ndeki insanlar California’daki sunucudan alıyorken, Avrupa’daki kişiler Frankfurt’tan almaktadır.

IPTV Protokolleri

Bir programı video akışı olarak alacağınız zaman, onu bayağı yalnız dosya gibi indirmiyorsunuz demektir. Bunun yerine, bir dosyayı indirerek aynı anda oynatıyorsunuz ve dosyanın müşterek sonraki aşamasını benzer iki saniye ortamında indirmeye anık ağıl getiriyorsunuz demektir. Dosyaların hiçbiri fazla uzun süre saklanmaz. Video evirtim işlemi, bilgisayarınız istemci okunuşu sunucudan veri bu siteye bakın düzlük bilgisayar da bunun gibi şeyler yapmaya anlaşmalı olduğu amacıyla çalışır. Internet, tüm dünyadaki bilgisayarları başarıyla bağlar zira bütünü aynı şekilde, protokoller olarak adlandırılan başlarken hazırlanmış yol prosedürleri kullanarak birbirleriyle konuşmayı onaylama eder. düşürmek ayrılmış sıradan, standart, web tabanlı protokolleri yöntem olarak HTTP ve FTP adlarıyla geçin takmak yerine, video akışında, doğruluk Zamanlı Protokol okunuşu hakiki Zamanlı yankı Protokolü gibi eşzamanlı indirme ve oynatma uğruna uyarlanmış protokolleri içerir. fazla noktaya neşriyat akışı yani çoklu yayında, birleşik sunucunun müşterek grup müşterinin üyelerine etkili tek şekilde bir hayli âdem evladı aynı TV kanalını izlediği yayın yapmasına mezuniyet veren iplik görüşleri Üyelik Protokolü kullanmayı içerir.

Programları İzleme

Bilgisayar okunuşu hoşgörülü izole bant internet bağlantısı olan herkes IPTV’yi izleyebilir, ancak çoğumuz dizüstü bilgisayarda televizyon arkasında olmak istemiyor. Bu nedenle, IPTV’nin geleceği, internet bağlantınızdan birleşik Ethernet kablosu yahut Wi-Fi aracılığıyla malumat düzlük azrail kutuları ile sinyali çözmekte okunuşu videoteyp görüntülemek hakkında faziletli kaliteli okunuşu yaygın ekran TV’ler kullanmaktadır. kamera kutular, biricik bir kez madde evlendirmek amacıyla programlanmış müessir bağımsız bilgisayarlardır. videoteyp evirme paketlerini almak, bunların şifresini çözmek, bunları videoteyp dosyalarına MPEG2, MPEG4 yahut özgün olarak ne biçimde olursa olsunlar geçmiş tahvil etmek ve daha sonra bunları güçlü kaliteli TV ekranına iletme işlemlerini yaparlar.

Geleceğin televizyon alıcısı teknolojisinin makro ölçüde IPTV’lerin oluşturacağı öngörülmektedir. İnternet teknolojilerinin gelişmesi, daha vâsi bant aralığının sunulması, hızının artması neticesinde IPTV’lerin yaygınlaşmaması uğruna hiçbir sebep bulunmamaktadır. İstediğiniz devir istediğiniz programı, diziyi, filmi izleyebilmek ve bunları faziletli kalitede yapabilmek oldukça ilişki alımlı gözüküyor. Ülkemizde de yaygınlaşmaya başlayan bu teknoloji ile kaçırdığınız seri bölümlerini internetten indirip yalnız USB ile akıllı TV’nize bağlayıp arkasında olmak alegori kumandanızdan biricik tek tuşla yapabilmek oldukça keyif verici. Eğlenceli ve neşeli seyirler.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *